آغازه جدیدترین اخبار اخبار IT تعداد كاربران ADSL ايران، يك هفتم ميانگين جهاني است

تعداد كاربران ADSL ايران، يك هفتم ميانگين جهاني است

تعداد كاربران ADSL ايران، يك هفتم ميانگين جهاني است .تعداد کاربران اينترنت پرسرعت (ADSL) در ايران ۴۰۰ هزار نفر است که به اين ترتيب از هر هزار ايراني شش نفر از اينترنت پرسرعت برخوردارند که اين شاخص حدود يک هفتم ميانگين جهاني است.

براساس گزارش ايرنا، طبق آخرين آمار بدست آمده از موسسه تحقيقاتي Point Topic، تا پايان سه ماه دوم سال ۲۰۰۹ ميلادي ، ۲۸۹ ميليون و ۳۹۰ هزار مشترک در دنيا از طريق فناوري DSL (اينترنت پرسرعت) به شبکه دسترسي باند وسيع متصل شده­اند.
با توجه به اين آمار، ايران با داشتن يک درصد جمعيت دنيا، بايد اکنون بيش از ۲ ميليون و ۸۶۰هزار مشترک اينترنت پرسرعت داشته باشد تا بتواند با ميانگين جهاني آمار کاربران اينترنت پر سرعت همگام شود.
براساس آخرين گزارش شرکت فناوري اطلاعات ايران، تعداد کاربران اينترنت پرسرعت در کشورمان ۴۰۰ هزار مشترک است. در حالي که از هر هزار نفر جمعيت دنيا ۴۰ نفر به اينترنت پرسرعت دسترسي دارند اين رقم در ايران شش نفر است.
گفتني است براساس آمار رسمي منتشر شده از سوي شرکت فناوري اطلاعات، دولت و بخش خصوصي ايران در ارايه اينترنت پرسرعت به کاربران از اهداف برنامه چهارم توسعه عقب هستند.
بخش‌هاي خصوصي و دولتي تا اين زمان که کمتر از پنج ماه به پايان برنامه چهارم توسعه مانده است فقط توانسته‌اند به ترتيب به ۲۹ و ۲۱ درصد تعهدات خود در زمينه واگذاري پورت پرسرعت عمل کنند.
با وجود مدت زمان کوتاه باقي مانده تا پايان برنامه “صابر فيضي” مديرعامل شرکت مخابرات ايران، هفته گذشته در گفت‌وگو با ايرنا قول داد اين شرکت تا پايان سال جاري به تمام تعهد اين شرکت که واگذاري ۲۷۵ هزار پورت پرسرعت است، عمل کند.

اينترنت پرسرعت, ADSL, Topic, internet ای دی اس ال

به اشتراک بگذارید

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما