آغازه جدیدترین اخبار اخبار IT بهترین فناوریهای نوآورانه سال – دستگاهی دریافت کرد که ویروسها را شکار می کند.

بهترین فناوریهای نوآورانه سال

بهترین فناوریهای نوآورانه سال .روزنامه وال استرتیب ژورنال همانند سالهای گذشته جایزه خود را به نوآورانه ترین اختراعات سال اعطا کرد که برنده اول جایزه سال ۲۰۰۹ این روزنامه را دستگاهی دریافت کرد که ویروسها را شکار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه وال استریت ژورنال از سال ۲۰۰۱ همه ساله جایزه ای را به بهترین اختراعات و ایده های نوآورانه سال در عرصه فناوری اختصاص می دهد که Technology Innovation Awards نام دارد.
برندگان امسال از نگرانی جهانی برای شیوع و گسترش آنفلوآنزای جدید تاثیر گرفته اند. به طوری که مدال طلای این جایزه به Ibis T۵۰۰۰ اعطا شد. این دستگاه کوچکی است که برای شکار ویروس H۱N۱ بسیار مفید است. این دستگاه قادر است با تجزیه یک نمونه از بزاق دهان در مدت زمان کوتاهی تعداد ارگانیسمهای حاضر در داخل بزاق و حتی تعداد گونه های ناشناخته را نشان دهد.
بنابر نظر هئیت داوران که گروهی متشکل از نمایندگان موسسات تحقیقاتی، سرمایه گذاران و شرکتها هستند این سیستم می تواند نه تنها در عرصه پزشکی عمل کند بلکه می تواند برای کشف مواد خطرناک در فرودگاهها، ایستگاهها و بیمارستانها به کار رود. این سیستم شکار ویروس را لابراتوارهای ابوت توسعه داده است.
مدال نقره این جایزه به i-Limb اختصاص یافت. i-Limb نوعی پروتز دست است که می تواند عملکردهای یک دست طبیعی را شبیه سازی کند. کسی که از این دست مصنوعی استفاده می کند می تواند آن را حرکت دهد، باز و بسته کند و به راحتی آن را با پالسهای مغزی که برای اندامهای طبیعی استفاده می شوند کنترل کند. مدال برونز این جایزه به نوع جدیدی از برجهای آنتنهای تلفن همراه تعلق گرفته است. این محصول را شرکت هندی Vihaan Networks تولید کرده است.
این برج آنتن تلفن همراه با پانلهای فتوولتائیکی کار می کند و می تواند به آسانی و بدون نیاز به شناخت فنی در هر منطقه ای نصب شوند. به این ترتیب می توان حتی مناطق دور از دسترس را با این آنتن به شبکه های موبایل متصل کرد. این سه برنده از بین ۵۰۰ نامزدی که ابداعات خود را به وال استریت ژورنال معرفی کرده بودند انتخاب شده اند.

آنفلوآنزای, Technology Innovation Awards, Vihaan Networks, i-Limb, ویروس H۱N۱

به اشتراک بگذارید

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما