آغازه جدیدترین اخبار اخبار IT لوگوی گوگل ۱۱ساله شد
لوگوی گوگل ۱۱ساله شد شرکت گوگل با نام اوليه شرکت کاليفرنيا ۱۱ سال پيش در روز ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ توسط دو دانشجوي فارغ التحصيل دانشگاه استنفورد به ثبت رسيد.
لوگوی گوگل 11ساله شد

روز ۴ سپتامبر براي شرکت گوگل روزي خاص و منحصر به فرد به شمار مي رود زيرا گوگل در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ مدارک تاسيس خود را به عنوان شرکت کاليفرنيا به ثبت رساند.

گوگل در واقع در سال ۱۹۹۵ توسط دو دانشجوي دانشگاه استنفورد پايه گذاري شد. در سال ۱۹۹۶ اين دو دانشجو مطالعه به منظور ساخت موتور جستجويي را با نام ابتدايي BackRub آغاز کردند که به اندازه اي قدرتمند بود تا بتواند به رايانه هاي دانشگاه استنفورد راه پيدا کند.

در ۱۵ سپتامبر ۱۹۹۷ اين دو نامي آنلاين را براي موتور جستجوي خود با عنوان Google به ثبت رساندند و در سال ۱۹۹۸ استفاده از آن آغاز شد.

با وجود اينکه در آن سال جو رقابتي شديدي بر صنعت آنلاين تجارت آن حاکم بود، گوگل تصميم داشت به آرامي مسير خود را در ميان ديگران باز کند و به همين دليل فروش سهام خود را تا سال ۲۰۰۴ آغاز نکرد.

پيج يکي از بنيانگذاران گوگل در اين باره مي گويد: ما در آن زمان بيشتر سعي در سودمند بودن داشتيم و در همان زمان بسياري از افرادي که تلاش داشتند به سرعت ثروتمند شوند، از دور رقابت آنلاين خارج شدند.

امروز گوگل به اندازه اي بزرگ شده است که به عنوان فعلي به مفهوم “جستجو کردن” مورد استفاده قرار گيرد. بر اساس گزارش شرکت کنترل ترافيک آنلاين آلکسا روزانه ۳۴ درصد از کاربران اينترنت در جهان از گوگل استفاده مي کنند.

کتابخانه جهاني ديجيتال، سيستم عامل رايانه و مرورگر وب از ديگر محصولات نسبتا موفق اين شرکت است که براي رقابت با مايکروسافت ارائه شده اند.

بر اساس گزارش اي بي سي نيوز، يکي از روزهاي ماه جاري گوگل تولد خود را جشن خواهد گرفت. شايد نتوان تمام ۱۹ هزار کارمند اين شرکت را براي حضور در توليد اين شرکت در اتاقي جمع کرد اما با مشاهده کيکهاي کوچک در لوگوي گوگل، کارمندان اين شرکت به همراه تمامي کاربران آن در سرتاسر جهان تاسيس اين شرکت پرطرفدار را جشن خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما