آغازه فیلمهای آموزشی فیلمهای آموزشی انگلیسی دانلود فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت آموزشی فیلم از دانشگاه برکلی

دانلود فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت آموزشی فیلماز دانشگاه برکلی

فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت آموزشی فیلم از دانشگاه برکلی . این ویدئوی آموزشی منطق فازی را برای آنالیز داده ها معرفی می کند . منطق فازی را می توان برای مدل کردن اطلاعات غیر دقیق ، مانند اندازه گیری های نادرست و یا تعاریف شفاهی، استفاده کرد . در این فیلم آموزشی مدرس ابتدا به توضیح مفهوم مجموعه های فازی ، درجه عضویت مجموعه فازی می پردازد و سپس اعداد فازی و عملیات محاسباتی با استفاده از آنها را مورد بحث قرار می دهد .برای مقابله مؤثر با پیچیدگی روزافزون در بررسی، مطالعه، مدل‌سازی، و حل مسائل جدید در فیزیک، مهندسی، پزشکی، زیست شناسی، و بسیاری از امور گوناگون دیگر ایجاد و ابداع روشهای محاسباتی جدیدی مورد نیاز شده‌است که بیشتر از پیش به شیوه‌های تفکر و تعلم خود انسان نزدیک باشد. هدف اصلی آنست که تا حد امکان، رایانه‌ها بتوانند مسائل و مشکلات بسیار پیچیده علمی را با همان سهولت و شیوایی بررسی و حل و فصل کنند که ذهن انسان قادر به ادراک و اخذ تصمیمات سریع و مناسب است.

عنوان فیلم آموزشی: فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت آموزشی فیلم از دانشگاه برکلی

زبان آموزش: انگلیسی

حجم فایل: ۲۷۰ مگابایت

 فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت

فیلم آموزشی منطق فازی به همراه پاورپوینت

بیشتر بدانید.

منطق فازی در سال ١٩۶۵ توسط لطفی علی عسگرزاده پروفسور علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی کالیفرنیا ارائه شد. در جهان واقعیات، بسیاری از مفاهیم را آدمی به صورت فازی (fuzzy به معنای غیر دقیق، ناواضح، و مبهم) درک می‌کند و به کار می‌بندد. به عنوان نمونه، هر چند کلمات و مفاهیمی همچون گرم، سرد، بلند، کوتاه، پیر، جوان، و نظائر اینها به عدد خاص و دقیقی اشاره ندارند، ذهن انسان با سرعت و با انعطاف پذیری شگفت‌آوری همه را می‌فهمد و در تصمیمات و نتیجه گیریهای خود به حساب می‌گیرد. این، در حالی است که ماشین فقط اعداد را میفهمد و اهل دقّت است. اهداف شیوه‌های نو در علوم کامپیوتر آن است که اولاً رمز و راز اینگونه توانایی ها را از انسان بیاموزد و سپس آنها را تا حد امکان به ماشین یاد بدهد.قوانین علمی گذشته در فیزیک و مکانیک نیوتنی همه بر اساس منطق قدیم استوار گردیده‌اند. در منطق قدیم فقط دو حالت داریم: سفید و سیاه، آری و خیر، روشن و تاریک، یک و صفر، و درست و غلط. متغیرها در طبیعت یا در محاسبات بر دو نوعند: ارزش‌های کمی که می‌توان با یک عدد معین بیان نمود و ارزش‌های کیفی که براساس یک ویژگی بیان می‌شود. این دو ارزش قابل تبدیلند.مثلا در مورد قد افراد با ارزش عددی (سانتی‌متر) اندازه‌گیری شود و افراد را به دسته‌های قدکوتاه و قدبلند تقسیم‌بندی کنیم و حد آستانه ۱۸۰سانتی‌متر برای قد بلندی مدنظر باشد. تمامی افراد زیر ۱۸۰ سانتی متر براساس منطق قدیم قدکوتاهند حتی اگر قد فرد ۱۷۹ سانتی‌متر باشد. ولی در مجموعه فازی هر یک از این صفات براساس تابع عضویت تعریف و بین صفر تا یک ارزش گذاری می‌شود. از آن جا که ذهن ما با منطق دیگری کارهایش را انجام می‌دهد و تصمیماتش را اتخاذ می‌کند، جهت شروع، ایجاد و ابداع منطق‌های تازه و چند ارزشی مورد نیاز است که منطق فازی یکی از آن‌ها می‌باشد.

لطفی علی عسگرزاده

لطفی علی عسگرزاده

قابل توجه کاربران شما می توانید این  مجموعه را یکجا و بطور کامل از لینک زیر دریافت کنید.

لینک مستقیم در بسته های ۱۳۰ مگابایتی

برای دریافت فایل قسمت اول اینجا کلیک کنید. (لینک مستقیم)

برای دریافت فایل قسمت دوم اینجا کلیک کنید. (لینک مستقیم)

برای دریافت فایل پاورپوینت این آموزش  از لینکهای زیر کمک بگیرید.

برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید. (لینک مستقیم)

منطق فازی, فیلم آموزشی منطق فازی, لطفی علی عسگرزاده, برکلی, آنالیز داده ها, fuzzy logic, مجموعه فازی

به اشتراک بگذارید

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما