آغازه جدیدترین اخبار اخبار IT اسوس کوچک‌ترین PC دنیا را تولید کرد

کمپانی ASUS با ارائه محصولی جدید با نام EeeBox PC EB1501 درواقع پایه‌گذار عرصه‌ای نوین در زمینه کامپیوترهای خانگی شد.

اسوس کوچک‌ترین PC دنیا را تولید کرد

این محصول به پردازشگر Intel® Atom™ N330 Dual Core و پلت‌فرم گرافیکی NVIDIA® ION™ مجهز است. از دیگر امکانات آن می‌توان به استفاده از خروجی HDMI در آن اشاره کرد. این محصول به عنوان کوچک‌ترین PC دنیا از پردزاشگر Intel® Atom™ N330 Dual Core و پلت‌فرم گرافیکی NVIDIA® ION™ بهره می‌برد.

همچنین با بکارگیری امکان جدید ASUS Total Media Center در این محصول، مطمئنا کاربران کیفیتی متفاوت را در زمان مشاهده فیلم‌های سینمایی و ویدئویی، پخش موسیقی و همینطور عکس‌های دیجیتال تجربه خواهند کرد. این PC قادر است تا فرمت‌های مختلف بازپخش مالتی مدیا و همینطور روش‌های متفاوت رمزگشایی را پشتبانی کند و بدین ترتیب کاربران می‌توانند فرمت‌هایی نظیر WMV و AVI را نیز مشاهده کنند.

در همین حال ویژگی دیگری با نام SimHD™ در این محصول به کار رفته که قادر است تا کیفیت تصویری فیلم‌های سینمایی DVD/SD را از ۷۲۰×۵۷۶p تا میزان ۱۲۸۰×۷۲۰p افزایش دهد. این امکان می‌تواند حتی کیفیت و میزان شفافیت رنگ‌ها را در این نوع فیلم‌های سینمایی ارتقاء بخشد. از دیگر قابلیت‌های این PC برای نمایش فیلم می‌توان به درایو نوری آن اشاره کرد.

این درایو نوری برخلاف درایوهای نوری معمولی که بیشتر اجزای آنها متحرک هستند، از اجزای متحرک کمتری برخوردار بوده و بسیار مستحکم‌تر از درایوهای نوری معمولی است. محصول EeeBox PC EB1501 در عین برخورداری از ابعادی کوچک، قابلیت‌هایی را همانند یک PC برای کاربران به ارمغان می‌آورد به نحوی که کاربران می‌توانند به طور همزمان ضمن مشاهده فیلم ازطریق آن، در محیط اینترنت به جست‌وجو بپردازند و یا فایل‌های مورد نظر خود را ویرایش نمایند.

گفتنی است EB1501 به انواع پورت‌های ورودی/خروجی مجهز است که از آن جمله می‌توان به پورت‌های خروجی HDMI و S/PDIF اشاره کرد. همچنین بکارگیری پورت LAN اترنت یا ۸۰۲٫۱۱n WLAN نیز به کاربران این امکان را می‌دهند تا به شبکه‌های خانگی خود متصل شوند. از دیگر پورت‌های به کار رفته در این PC می‌توان به D-sub، eSATA ،card reader، هدفن و میکروفن و همینطور شش پورت USB اشاره کرد.

لازم به ذکر است این PC با اشغال فضایی تنها معادل (۱٫۵L) ضمن معرفی خود به عنوان یک از کوچکترین PCهای موجود درجهان، می‌تواند حتی در پشت نمایشگرهای LCD نصب شود

به اشتراک بگذارید

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما