آغازه اخبار فناوری و اطلاعات اخبار فناوری جدید پژوهشگران آلمانی سرعت انتقال داده‌ها را به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه افزایش دادند

پژوهشگران آلمانی سرعت انتقال داده‌ها را به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه افزایش دادند

پژوهشگران آلمانی ادعا کرده‌اند توانسته‌اند سرعت انتقال داده‌ها به صورت بی‌سیم را به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه افزایش دهند.
به گزارش وب‌سایت theregister، شماری از پژوهشگران آلمانی توانسته‌اند با استفاده از یک حامل ۵. ۲۳۷ گیگاهرتزی و یک میکسر فوتونیک به رکورد ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه برای انتقال داده‌ها در کانال‌های بی‌سیم دست یابند. پژوهشگران معتقدند در صورتی که این فناوری تجاری شود از آن می‌توان به عنوان جایگزین ارزان‌قیمت و انعطاف‌پذیر شبکه‌های کابل نوری کنونی استفاده کرد، چرا که در حال حاضر گسترش شبکه‌های کابل نوری گاهی از نظر اقتصادی توجیه‌ناپذیر است.

پژوهشگران در این روش توانستند سیگنال‌هایی را که از یک دستگاه الکترونیکی NTT و با کمک یک میکسر فوتونیک تولید شده بود، با این سرعت انتقال دهند. آن‌ها برای این کار همچنین از یک گیرنده سیلیکونی ساخت موسسه فراهوور استفاده کرده بودند. در ساخت این گیرنده از فناوری HEMT یا «ترانزیستور انتقال الکترون‌ها با سرعت بالا» استفاده شده است.
استفاده از فوتونیک برای انتقال امواج حامل از این جهت پیشرفت مهمی است که سیگنال‌های الکتریکی را به آسانی نمی‌توان با فرکانس‌های بالا انتقال داد. میکسر فوتونیک دو سیگنال نوری را که از طریق فناوری لیزر تولید شده است با هم ترکیب می‌کند. تفاوت فرکانس بین این دو سیگنال نوری باعث تولید یک سیگنال الکتریکی ۵. ۲۳۷ گیگاهرتزی می‌شود.
اختراع این فناوری بر اساس طرحی صورت گرفته است که اعتبار آن از سوی وزارت آموزش و تحقیقات آلمان تامین شده است. هدف از این طرح که میلی لینک (Millilink) نام دارد، این است که سرعت انتقال داده‌ها را به یک ترابایت بر ثانیه افزایش دهد.

به اشتراک بگذارید
برچسب ها

دانلود و توضیحات ...

  • نویسنده : حسن کریمی
  • منبع : آغازه
رمز فایل هاwww.aghazeh.com

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما